/Files/images/Лацько С.І.jpgСвітлана Іванівна Лацько - завідувач шкільної бібліотеки

З Україною у серці

У бібліотеці Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбувся конкурс малюнків "З Україною у серці". За допомогою малюнків діти ще раз підкреслили, що УКРАЇНА – прекрасна і чудова земля, наш неповторний рідний край… Це наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, мелодійною мовою, чарівною піснею, мудрими і талановитими людьми, яка 24 серпня 2021 року буде відзначати 30 – ту річницю проголошення Незалежності.

/Files/images/Н2 (2).jpg

/Files/images/Н2 (1).jpg

Подвиг, що залишиться у віках

/Files/images/день перемоги1.jpg

Ми пам'ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об'єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

8–9 травня 2021 року Україна традиційно вшановує День пам'яті та примирення і відзначає 76-ту річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ми дякуємо всім борцям проти нацизму, пам'ятаємо про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

До цієї дати у шкільній бібліотеці відкрилася виставка книг українських письменників і поетів, які розповідають про хід та наслідки Другої світової війни, яскраво доносять до читача ті буремні події.

Всесвітній день книги та авторського права

23 квітня, щорічно відзначається Всесвітній день книги та авторського права - починаючи з 1996 року. Всесвітній день книги та авторського права було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15.11.1995 року.Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження.

Книги супроводжують нас усе життя. Саме тому, навесні, під час карантину,бібліотека Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів И2 приєдналася до святкування цієї дати. Учні підтримали фоточелендж "Кохання до читання" своїми яскравими та креативними світлинами.

wym-1619165148251

/Files/images/день книги 1.jpg /Files/images/день книги 5.jpg /Files/images/день книги 4.jpg /Files/images/день кники 3.jpg /Files/images/день книги 2.jpg

Незалежна і єдина наша ненька Україна

/Files/images/0001/Н.jpg

/Files/images/Н1.jpg

До 30-ї річниці проголошення незалежності України бібліотека Андіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 підготувала тематичну виставку-інсталяцію «Незалежна і єдина наша ненька Україна». На виставці представленні видання, які відображають історичний шлях до незалежності держави та її сьогодення. День незалежності – дата, яка укріплює націю, виражає дух народу, символізує його славне минуле, сьогодення й майбутнє.Багато століть український народ боровся за право господарювати на рідній землі, мріяв про незалежну й самостійну українську державу.

Виставка-інсталяція “Кобзарем ми його звемо” до дня народження Т. Шевченка

/Files/images/IMG_1076.jpg

9 березня день народження Великого Кобзаря. Бібліотека Андрріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 долучились до вшанування величі Кобзаря. У шкільній бібліотеці представлено книжкову виставку літератури присвяченої Т.Г. Шевченку.

Поетичне слово Тараса має чудодійну силу: воно любить і ненавидить, плаче і сміється, радіє і сумує. Слово Шевченка дійшло до нас через віки, не втративши свого значення та актуальності. У свій час, сам того не відаючи, Шевченко своєю творчістю здійснив подвиг.

Тарас Шевченко - це наша душа, наша мудрість, наша сила. Нехай «Заповіт» Великого, Кобзаря стане заповітом для всіх нас: зберегти мову народу, його звичаї, його пісні й пронести все це через віки. Нехай вогонь його душі запалить у наших серцях іскру Віри, Надії, Любові до рідної землі, свого народу.

Книжкова виставка “Співоча душа України”, до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

/Files/images/ЛУ1.jpg

/Files/images/ЛУ2.jpg

/Files/images/ЛУ3.jpg

“Якби мені достати струн живих,

якби той хист мені, щоб грать на них,

потужну пісню я б на струнах грала,

нехай би скарби всі вона зібрала,

ті скарби, що лежать в душі на дні…”

Леся Українка

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження геніальної дочки українського народу Лесі Українки, поетеси, перекладачки, культурної діячки, справжнього діаманта у плеяді майстрів слова нашої країни. Завдяки щирій відданості рідній землі, її ім’я стало одним із символів української держави.

Бібліотека Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 запрошує всіх до читального залу на книжкову виставку «Співоча душа України», щоб відкрити для себе творчість Лесі Українки, ближче познайомитись із життям та діяльністю видатної української поетеси.

Виставка являє собою добірку книжок – авторських творів поетеси та книг, присвячених її життю і творчості, а також теку з рідкісними фотографіями Лесі Українки, зробленими впродовж життя.

Міжнародний день рідної мови

/Files/images/рм.jpg

/Files/images/рм5 (1).jpg

/Files/images/рм5 (2).jpg

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші предки. Мова є душею націю, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.

21 лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу.

В Андріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 завідувач бібліотеки С.І. Лацько провела мовознавчий турнір знавців-словесників «Наша мова калинова» між учнями 7-А та 7-Б класу.

Метою заходу було показати учням багатство української мови, викликати бажання вивчати рідну мову, розвивати кмітливість творчу увагу, естетичні смаки, виховувати любов до українського слова, гордість за невичерпну скарбницю рідної мови. Діти об’єдналися в команди «Мовознавці» і «Дивослово» та змагалися в різноманітних конкурсах, відповідали на безліч запитань з історії української мови, фонетики, орфографії, лексикології, морфології. Учасники нашого турніру продемонстрували свої вміння, показали набуті знання. Насамкінець підбили підсумки змагання та визначили переможців, які отримали грамоти. У залі вирували справжні емоції, і перемогу виборола команда «Мовознавці». Вітаємо переможців та бажаємо творчих злетів.

Книжкова виставка "Мелодія двох сердець"

/Files/images/день закоханих.jpg

/Files/images/день закоханих 1.jpg

14 лютого у багатьох країнах святкують день Святого Валентина, або як його називають – День усіх Закоханих, і Україна не є винятком.

Цей день прийнято проводити з коханими людьми, дарувати їм подарунки і листівки у формі сердець. Увійшовши до української культури відносно нещодавно, День Святого Валентина вже набув досить великої популярності, особливо серед молоді, і святкується більшістю жителів України.

З цієї нагоди завідувач бібліотеки Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 підготувала книжкову виставку «Мелодія двох сердець», де зібрались найдивовижніші історії кохання.

День визволення селища Андріївка від німецько – фашистських загарбників

/Files/images/Визвол.Андр.jpg

6 лютого 2021 року відзначається День визволення селища Андріївка від німецько – фашистських загарбників. В цьому році ми святкуємо 78 річницю. В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

В бібліотеці Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулася виставка книг "Тяжкими дорогами війни".

Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.

"Соборна Україна: від мрії до реальності"

Соборність Української держави - одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн як рівноправний партнер і перспективний лідер центрально-східного регіону Європи. Саме тому знання Свободи як невід"ємної складової незалежної України набуває особливого змісту і стає нерозривно пов"язаним Соборністю наших земель. В бібліотеці організована книжкова виставка "Соборна Україна: від мрії до реальності", яка висвітлює українську мрію про єдність, свободу і незалежність. На виставці представлені книги та матеріали періодичних видань, документи, що висвітлюють період діяльності ЗУНР та УНР.

/Files/images/Соборність.jpg

"І пам"яті свічя не згасне..."

26 листопада 2020 року, до Дня пам"яті жертв Голодомору в бібліотеці Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № була організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури "і пам"яті свічя не згасне...". Біля виставки був проведений огляд літератури, який став предметом обговорення, бесід серед однокласників.

/Files/images/голодомор1.jpg

16 днів проти насильства

/Files/images/16 днів1.jpg

/Files/images/Нас 2 (1).jpg

Найвищою цінністю будь-якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека. Реалізація соціальних ініціатив Президента України вимагає чіткої, цілеспрямованої та злагодженої роботи задля соціального забезпечення та підтримки осіб, що опинилися у важких життєвих обставинах. Життєве неблагополуччя може бути спричинене різними факторами, зокрема перебування людини у ситуації торгівлі людьми або ж у зв’язку із вчиненням насильства в сім’ї. Увазі користувачів бібліотеки була представлена постійно діюча під час акції виставка «16 днів проти насильства». Діти – майбутнє кожної країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то за країною буде багатообіцяюче майбутнє.

21 листопада – День Гідності та Свободи

/Files/images/21.jpg

День Гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят у новітній історії України. Воно приурочене двом революціям в Україні – Помаранчевій революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.Щороку День Гідності та Свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану. Свято затверджене указом п’ятого президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року “Про День гідності і свободи”.

Фактично воно є наступником свята Дня свободи, яке впродовж 2005-2011 років відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції. Метою запровадження пам’ятної дати, згідно із указом, стало утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття.

/Files/images/Міс2020.jpg

День бібліотворчості "Екологічний дизайн"

У затишній книгозбірні Андріївської ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 триває день бібліотворчості, а саме, майстерня «Екологічний дизайн».
День є креативним та багатим на приємні емоції, бо творчість не може залишити нікого байдужим. Коли ми виготовляємо щось своїми руками, то отримуємо естетичну насолоду. Краса поруч із нами. Тільки навчись її частіше помічати.

/Files/images/в2.jpg

/Files/images/в3.jpg

/Files/images/в4.jpg

/Files/images/в5.jpg

Конкурс малюнків "Земля радіє від краси"


У рамках місячника учні 3-х класів прийняли участь у конкурсі малюнків "Земля радіє від краси". На якихдіти відобразили своє бачення краси нашої природи. Серед робіт надзвичайно багато оригінальних і чудових задумок.

/Files/images/конкурс мал.jpg

«Природа вічне джерело нашого життя»

Бібліотека активізувала роботу з підвищення екологічної культури серед учнів Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. Передача знань про природу через книгу, зосередження уваги на проблемах екології, розкриття естетичної цінності природи. В бібліотеці було проведено перегляд літератури «Природа вічне джерело нашого життя». Людина і природа – це у всі часи гармонійне поєднання, бо людина – це частина природи. І саме природі ми зобов'язані своїм існуванням, своєю досконалістю.

/Files/images/виставка природа.jpg

Акція «Природа просить порятунку»

Жителі селища Андріївка люблять відпочивати біля річки Сіверський Дінець, але часто залишають після себе сміття. Завідувач бібліотекою Лацько Світлана Іванівна провела для своїх користувачів екологічну бесіду «Природа – наша мати. Бережім її» та загітувала їх до проведення акції «Природа просить порятунку». І ось разом із зав. бібліотекою діти вирушили берегом річки, стежками лісу.Ну що сказати – сміття назбирали таки багатенько. Але тепер приємно любуватись чистими берегами, а Андріївка наче повеселіла.

/Files/images/чд1.jpg

/Files/images/чд2.jpg

Екскурсія до бібліотеки "У світі книги чарівної"

5 жовтня 2020 року в шкільній бібліотеці Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2пройшла екскурсія для 1 класу під назвою«У світі книги чарівної».Мета екскурсії полягала у розвитку інтересу до читання, бажання слухати, виховувати охайність до книги і надати перші поради, як користуватися бібліотекою у майбутньому, а найголовніше – викликати бажання стати активними читачами.Маленькі читачівперше завітали в чарівну оселю книги, яка не залишає жодну дитину байдужою.Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів. Новенькими палітурками книги посміхнулися до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів. Книг тут, звісно, не бракує – енциклопедії, казки, оповідання, довідники, хрестоматії.Завідувач бібліотекою Світлана Іванівна зазначила, що книга в житті людини має величезне значення. І хоча інформаційними лідерами для дітей є телевізори та комп’ютери, проте книга була і залишається головним джерелом інформації та базових знань. А якщо діти хочуть дружити з книгою, необхідно обережно ставитися до неї, берегти її, і вона розповість багато цікавого. Учні познайомилися з правилами користування бібліотекою та книгою.Також завідувач бібліотекою провела для малечі екскурсію поличками бібліотечних надбань«З книгою дружити – в світі любо жити». Діти жваво цікавилися книгами та журналами, слухали розповіді бібліотекаря, відповідали на запитання вікторини, присвяченої книзі під назвою«До знань золотої скарбниці», взяли участь в літературних іграх.

/Files/images/ек1.jpg

План проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2020 року

"Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів"

«
№ з\п Заходи Дата Клас
1. День відкритих дверей «Бібліотека запрошує усіх» 01.10 1-11
2. Виготовлення буклетів «Бережіть природу діти!» 02.10 9-11
3. Екскурсія до бібліотеки «У світі книги чарівної» 05.10 1
4. Посвячення в читачі «Мандрівка на квітучу планету» 06.10 2
5. Акція «Природа просить порятунку» 07.10 8
6. Конкурс малюнків «Земля радіє від краси» 08.10-09.10 3-4
7. Літературно-екологічний круїз «Нас зібрала одна природа» 12.10 6
8. Екологічний екскурс «Пізнай довкілля рідної Андріївки» 13.10 7-8
9. Книжкова виставка «Природа вічне джерело нашого життя» 15.10-16.10 1-11
10 Круглий стіл «Що ми залишимо нащадкам» 19.10 9
11. День бібліотворчості «Екологічний дизайн» 20.10 1-4
12. Анкетування користувачів «Довкілля і я» 21.10 10
13. Підведення підсумків 22.10-23.10

Акція "Бібліотекар на годину"

/Files/images/Бібл1.jpg/Files/images/Бібл2.jpg

30 вересня з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек завідувач бібліотекою Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Лацько Світлана Іванівна провела акцію “Бібліотекар на годину”. З цієї нагоди у книгозбірні зібралось чимало читачів.Зустріч розпочалася із щирих, душевних вітань: “ Бібліотека... Тиша... Спокій... Тут книги розумні спокійно живуть у тихій величній світлиці. А двері широко відкриті ведуть до знань золотої скарбниці...” Професія бібліотекаря вимагає від працівника постійного пошуку, роботи над собою, удосконалення професійних знань. Такі випробування у виборі книги, користуванні і розкладанні каталожних карток взяла учениця Бардакова Софія. З цим завданням, за підтримки бібліотекаря, учениця успішно справилась.

/Files/images/3.png

/Files/images/Виставка1 (1).jpg /Files/images/Виставка2.jpg

22 вересня в усіх регіонах України відзначається День партизанської слави як данина всенародної поваги та вшанування пам'яті усіх тих, хто під час Другої світової війни боровся за свободу своєї країни, свого народу не шкодуючи ні сил, ні власного життя. На території України діяла величезна партизанська армія — 55 з'єднань, майже 2 тис. загонів та самостійних диверсійно-розвідувальних формувань, в яких воювало понад 500 тисяч партизанів, 95 з яких нагороджені званнями Героїв Радянського Союзу. Серед видатних партизанських діячів найвідомішими стали С. Ковпак, П. Вершигора, М. Наумов, С. Руднєв, О. Федоров та інші. Під їх керівництвом партизани і підпільники пройшли крізь роки напруженої жорстокої боротьби, самопожертви за визволення рідної землі від ворожої навали. Партизанський рух став воістину всенародною боротьбою проти німецько-фашистських загарбників, а героїчний подвиг українських партизанів назавжди залишиться в народній пам'яті. З метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у роки Другої світової війни у бібліотеці Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 для користувачів в читальному залі організована розгорнута книжкова виставка «Партизанськими стежками». Всі бажаючі мали змогу ознайомитися з літературою та дізнатися багато цікавого про підпільну діяльність в роки Другої світової війни.

І знову, Україно, в тебе свято

/Files/images/з днем незалежності.jpg

Усюди є небо і зорі скрізь сяють,

І квіти усюди ростуть…

Та тільки одну Батьківщину ми маєм-

її Україною звуть.

Ця визначна дата навіки ввійшла в історію нашої молодої держави золотою сторінкою її біографії, законодавчо закріпивши вікові прагнення Українського народу до національного відродження та свободи. 29 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та захищати свободу.

Конституцію вивчаємо, знаємо, поважаємо

/Files/images/unnamed (1).jpg /Files/images/unnamed.jpg

Конституція України - це не лише Закон законів, це - серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в суспільне життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності й соборності України.

В бібліотеці 24 червня розгорнулась книжкова виставка «Конституцію вивчаємо, знаємо, поважаємо» де читачам була запропонована правознавча, історично-довідкова література.

Виставка дає можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції та відображає найважливіші шляхи становлення українського конституціоналізму, що триває і зараз.

Рекомендації щодо виходу бібліотек для дітей із карантину

/Files/images/0002/00197801.jpg

Головним пріоритетому відновленні діяльності бібліотек для дітей є гарантування умов для збереження здоров’я їх користувачам і працівникам. Враховуючи досвід та напрацювання зарубіжних бібліотек, результати останніх наукових досліджень коронавірусу COVID-19 та рекомендації МОЗУ,радимо дотримуватися наступних правил:

  1. Розпочати відновлення основної діяльності бібліотек не раніше, ніж у терміни, визначені Кабінетом Міністрів України та органами місцевої влади у залежності від ситуації в регіоні.
  2. Після відкриття бібліотеки для користувачів на відповідному етапі з карантину задіяти лише абонементи для користувачів та обмежити вільний доступ до фондів та інших приміщень (окрім санітарних кімнат)
  3. Для захисту бібліотекарів та користувачів необхідно:
  • забезпечити процес обов’язкової дезінфекції рук користувачів на вході до приміщення дезінфікуючими засобами для рук;
  • дозволити вхід до приміщення користувачам та працівникам бібліотеки лише за наявності маски на обличчі;
  • забезпечити посилену дезінфекцію всіх приміщень бібліотеки, дезінфікувати відповідними засобами кафедри, дверні ручки, клавіатури, телефони, вимикачі світла та інші поверхні або предмети обладнання, які часто використовуються;
  • забезпечувати постійне провітрювання приміщень;
  • забезпечувати дотримання відстані між користувачами не менше 1,5 метри, не допускати скупчення дітей у приміщеннях (із розрахунку - 1 особа на на 10 м2);
  • вимірювати температуру працівникам та відвідувачам бібліотеки на вході до приміщення безконтактними пристроямдля вимірювання температури (за наявності пристроїв);
  • встановити захисний бар'єр за можливості (наприклад, з оргскла) або використовувати захисні окуляри та захисні щити при контакті з користувачами;
  • щоб уникнути скупчення та черг на абонементах організувати попередній запис відвідування бібліотеки з визначенням часу (електронною поштою, через соцмережі або за телефоном);
  • забезпечити для користувачів можливість попереднього замовлення книжок у телефонному або онлайн режимах;
  • запропонувати користувачам приходити із власними ручками для підпису у формулярі, у разі користування загальним приладом для письма - проводити його дезінфекцію після кожного контакту;
  • дозволити відвідувачам користуватися комп’ютерними місцями лише за необхідності та за умови використання ними гумових рукавичок, продезінфікованих безпосередньо перед використанням комп’ютерної техніки.

4.Оскільки існують різні версії результатів лабораторних досліджень щодо життєздатності вірусу на поверхні різних матеріалів, рекомендуємо забезпечити щонайменше 3-денний карантин для книжок, повернутих користувачами. Для цього на кожному абонементі встановити ящики з картону наліпками-маркуванням та відносити до підсобного приміщення.

5.На видному для відвідувачів місці слід розмістити інструкції з гігієни рук, дезінфекції рук, способів надягати та знімати захисні маски, рукавички.
6.Не проводити масові заходи для користувачів до терміну, визначеного КМУ як етапу, на якому відбудеться відновлення повноцінного функціонування усіх закладів.
7.Продовжити надання онлайн-послуг з обслуговування користувачів у посиленому режимі, запровадженому під час карантину

Міжнародний день рідної мови

Рідну мову поважаєм,
бо ми змалечку читаєм
Ти постаєш в ясній обнові,
Як пісня, линеш, рідне слово.
Ти наше диво калинове,
Кохана материнська мова!
(Д.Білоус)

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші предки. Мова є душею націю, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.

21 лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу.

В Андріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 завідувач бібліотеки С.І. Лацько провела мовознавчий турнір знавців-словесників «Диво калинове наша рідна мова» між учнями 7 класу.

Метою заходу було показати учням багатство української мови, викликати бажання вивчати рідну мову, розвивати кмітливість творчу увагу, естетичні смаки, виховувати любов до українського слова, гордість за невичерпну скарбницю рідної мови. Діти об’єдналися в команди «Мовознавці» і «Дивослово» тазмагалися в різноманітних конкурсах, відповідали на безліч запитань з історії української мови, фонетики, орфографії, лексикології, морфології. Учасники нашого турніру продемонстрували свої вміння, показали набуті знання.

Насамкінець підбили підсумки змагання та визначили переможців, які отримали грамоти. У залі вирували справжні емоції, і перемогу виборола команда «Мовознавці». Вітаємо переможців та бажаємо творчих злетів.

На заході всі присутні ще раз переконалися, що мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. А говорити українською – це сучасно, це модно. Бо чого ж ми варті у світі без рідної мови?!

/Files/images/рм1.jpg

/Files/images/рм2.jpg /Files/images/рм3.jpg /Files/images/рм4.jpg /Files/images/рм6.jpg

77 річниця визволення сел. Андріївка від німецько-фашиських загарбників

06 лютого 2020 року біля пам"ятника загиблим воїнам відбувся урочистий мітинг, присвячений Дню визволення селища Андріївка від нвмецько-фащиських загарбників. Присутні схилили голови у хвилині мовчання перед тими, хто визволяв наше селище від ворога у роки Другої світової війни.

/Files/images/20200206_095011.jpg /Files/images/20200206_095246.jpg /Files/images/20200206_095344.jpg

29 січня 160 років від дня народження Антона Павловича Чехова

/Files/images/image.png

Народився майбутній класик російської літератури в Таганрозі 29 січня о 1860 році. Батько Антона Павловича - купець третьої гільдії, а також власник лавки бакалійних товарів. Антон Чехов з дитинства був оточений любов'ю батьків, і його виховання було засновано на любові до оточуючих, повазі до людей. Мати Антоши, Євгенія, дуже любила театр і змогла прищепити це поклоніння і своєму синові.

Біографія Чехова Антона Павловича досить проста. Життєвий шлях письменника триває вже в Москві, куди родина змушена була переїхати через розорення батька. У Москві Чехов вступає до університету на факультет медицини в 1876 році. Після першого курсу він починає писати невеликі твори і публікуватися в журналі «Стрекоза». А слідом і публікації в журналах «Глядач», «Будильник», «Осколки». Підписує свої твори майбутній класик псевдонімом Антоша Чехонте, а іноді - Людина без селезінки.

У 1887 році п'єсу «Іванов», написану Антоном Павловичем, ставлять на сцені театру Корша. Прем'єра була оглушливої - невтомні оплески, тупання ногами і навіть бійки. У житті Чехова новий етап - він починає приміряти на себе роль драматурга.

Через рік після прем'єри Чехов стає володарем премії імені Пушкіна. Приходить популярність, і коло друзів вже включає в себе знаменитих художників і композиторів того часу. Чехов починає багато подорожувати: побувавши на Сахаліні, виробляє перепис населення і пише про свавілля місцевих чиновників.

Вважається, що після значущої поїздки на острів Сахалін Чехов, коротка біографія якого перед нами, захворів на туберкульоз. Хвороба прогресує, і в 1904 році він їде на лікування до Німеччини. Але впоратися з хворобою не можуть і європейські світила. Помирає класик російської літератури 15 липня цього ж року. Похований А.П. Чехов на кладовищі, розташованому на території Новодівичого монастиря.

395 років від дня народження Марусі Чурай

/Files/images/1575480107.jpg

За переказами, Маруся Чурай народилася у 1625 (за іншими версіями — у 1628 або 1629) році у сім’ї козацького сотника Гордія. Після смерті батька, який у 1648 році був спалений як бунтівник у Варшаві на багатті, залишилася жити з матір’ю у Полтаві. В юності дівчина мала багато залицяльників, серед яких був молодий козак Іван Іскра, але своє серце вона віддала Грицю Бобренку (за іншими версіями — Гриць Остапенко), сину хорунжого Полтавського полку, з яким згодом таємно заручилася. Зі спалахом Хмельниччини у 1648 році Гриць вирушив на війну, обіцяючи повернутись. Проте коли Гриць повернувся до Полтави, він вже не звертав уваги на Марусю. Зраджена дівчина не витримала втрати та вирішила отруїти себе зіллям, що вона таємно взяла у місцевої бабусі-відьми, але яке ненароком випив Гриць. Влітку 1652 року полтавський суд засудив Марусю до страти, але її було амністовано універсалом Богдана Хмельницького, який приніс Іскра, де зазначалося дарувати їй життя «за заслуги її батька та солодкі пісні». Для покути дівчина ходила на прощу до Києва, але повернувшись у 1653 році до Полтави померла у віці 28 років, не перенісши смерті коханого (за іншими даними — в 1652 році у Полтаві від сухот невдовзі після амністії або стала монашкою якогось з українських монастирів).

"Соборність - це єднання і злагода"

22 січня пройшла година історичної дати "Соборність - це єднання і злагода" для учнів 5 класу. Мета цього заходу була виховати в учнів почуття патріотизму і гідності за свою державу, донести ідеї соборності, єдності та суверенності держави - головної умови розвитку незалежної України.

/Files/images/20200124_115100.jpg

/Files/images/20200124_114643.jpg

/Files/images/20200124_120252.jpg

Бібліотечний урок "Вибір книги"

Книга - це постійний супутник людини, вона супроводжує нас в усьому житті. 21 січня для учнів 6 класу був проведений бібліотечний урок "Вибір книги". Школярі навчилися самостійно вибирати книгу та користуватися картотекою.

/Files/images/20200121_100638.jpg/Files/images/20200121_101006.jpg /Files/images/20200121_101013.jpg

130 років від дня народження Остапа Вишні

13 листопада 2019 року минуло 130 років від дня народження письменника, гумориста Остапа Вишні. Учні 4 класу подорожували країною гумору, зупиняючись на зупинках "Моя біографія", "Гумористична країна" та "Малюнок мого улюбленого оповідання". Діти відкрили для себе нове та цікаве, показали свої здібності, читаючи гуморески.


/Files/images/о2.jpg/Files/images/о3.jpg/Files/images/о4.jpg

2019/2020 навчальний рік /Files/images/Місячник 2019.jpg

В Україні з 01 по 31 жовтня 2019 року буде проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

«Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня»


Фотоконкурс "Моє село краплиночка на карті"

/Files/images/моє село.jpg /Files/images/моє село1.jpg

Посвячення в читачі

Урочисто в читачі бібліотеки були прийняті учні 2 класу. Для другокласників була проведена екскурсія по бібліотеці, по дивовижній книжковій країні. Після екскурсії учні ознайомилися з правилами поведінки у бібліотеці, правилами поводження к книгами, дізналися про історію виникнення книги, про те, яку важливу роль відіграє кнга в нашому житті. Адже вона допомагає нам у навчанні, самовихованні, пробуджує мрію та фантазію. У кінці уроку учнів було записано до бібліотеки і вони вибрали собі книжечки для читання вдома.

/Files/images/2 к.jpg

Екскурсія до бібліотеки

"Рада знайомству, мій юний читачу!"

11 жовтня хлопці та дівчата 1 класу завітали до царства книг, щоб мати змогу вперше поринути у чудовий та фантастичний світ, що дарує сучасна книгозбірня.

/Files/images/1 клас 1.jpg

/Files/images/1 клас2.jpg

Літературний турнір "Подорож у світ казок"

Казки – це наші великі і мудрі вчителі, що спочатку виховують, а вже потім розважають. Казки дають перше уявлення про добро і зло, правду і неправду, чесність і справедливість. Читаючи казки, діти стають добрішими, мудрішими, сильнішими, милосерднішими.

4 жовтня відбувся літературний турнір «Подорож у світ казок». Суперниками були команди третьокласників «Розумна земля» і «Чарівні зірки». Школярі весело і дотепно презентували команди; підготували цікаві домашні завдання – інсценізацію казок через пантоміму; взяли участь у конкурсах: «Бліц-турнір», «Гонка за лідером», «Біографія – ім’я», «Ключове слово», «Хто швидше», «Пазл», «Кросворд». Перемогу дістала команда «Розумна земля»

/Files/images/3.jpg

Віртуальна екскурсія "Бібліотеки світу"

1 жовтня учні 6 класу мали нагоду потрапити в різні куточки світу, щоб помилуватися бібліотеками -неоціненним надбанням людства, без якого неможливо уявити собі світової культури. Бібліотека —це не просто споруда, це місце із особливою атмосферою та архітектурою. З давніх давен не просто так у одній будівлі збирали книги, таким чином намагались зібрати всю світову мудрість в одному місці. Не дивлячись на шалену популярніть Інтернету, бібліотеки не зникають, адже вони мають особливе значення і ніколи не зможуть бути заміненими чимось іншим. Ця мандрівка продемонструвала, що сьогоднішні бібліотеки –це заклади, які активно розвиваються, аби задовольнити всі потреби своїх читачів. Кожна бібліотека має щось унікальне, що вирізняє її серед інших подібних закладів.

/Files/images/мандрывка1.jpg /Files/images/мандррівка 3.jpg /Files/images/мандрівка 2.jpg

План проведення Всеукраїнського місячника шкільної бібліотеки

№з\п Заходи Дата Клас
1. Відкриття Міжнародного місячника шкільних бібліотек. Віртуальна екскурсія «Бібліотеки світу» 01.10 5
2. Бібліотечний урок – посвячення в читачі «Мандрівка книжковим містом» 02.10 2
3. Екскурсія до бібліотеки «Рада знайомству, мій юний читачу!» 03.10 1
4. «Наш вернісаж» (виставка малюнків - ілюстрації до улюблених книг) Протягом тижня 6
5. Літературний турнір «Подорож у світ казок» 04.10 3-4
6. Книжкова виставка «Мій рідний край» Протягом тижня 1-11
7. Фотоконкурс «Моє село краплиночка на карті» 08.10 7-8
8. Конкурс учнівських творів «Диво, ім’я якому – книга» 09.10 9-11
9. Конкурс на кращу газету: «Книга - ключ до знань!» 11.10 5-11
10. Благодійна акція «Сучасну книгу шкільній бібліотеці» Протягом тижня 1-11
11. Творча майстерня виготовлення закладок 18.10 3-4
12. Бібліотечний сквер «Які книги допомагають мені вчитись?» 19.10 5
13. Рейд перевірка підручників по класам 20-21.10 2-11
14. Урок мужності «Шляхами подвигу і слави» до дня визволення України від фашистських загарбників 28.10 10

План бібліотеки

Зміст роботи Час провед. Вiдповiдальн. Прим.
1. Серпень.
Вивчення фонду підручників на предмет придатності їх для використання в поточному навчальному році та стану забезпечення учнів підручниками.
До 1.09 Зав.бібл.
2. Підбірка і підготовка літератури до першого уроку. До 1.09. Зав.бібл.
3. Переоблік читачів на 2019-2020 н.р. До 1.09. Зав.бібл.
1. Вересень. Створення активу читачів на 2019-2020 н.р. До 6.09. Зав.бібл.
2. Вивчення стану забезпечення учнів підручниками До 6.09. Зав.бібл.
4. Посвята в читачі учнів 2 класу 11.09 Зав.бібл.
5. Складання плану з учнівським активом на 2019-2020 н.р. 16.09. Зав.бібл.
6. Оформлення класних екранів збереження підручників До 16.09. Зав.бібл. Актив
7. Екскурсія до бiблiотеки для учнiв1класу. 17.09. Зав.бібл. Актив
8. Оформлення виставки книжок до Дня партизанської слави «Партизанська слава житиме в віках» 20.09. Зав.бібл.
9 Випуск бюлетеня 90 років від дня народження Дмитра Васильовича Павличка(1929) 27.09. Актив
10. Літературна подорож до Всеукраїнського дня бібліотек «Бібліотека – це скарбниця всіх багатств людського духу» для 8 класу 30. 09. Зав.бібл.
1. Жовтень Проведення в 2019 році Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек за окремим планом Протягом місяця Зав.бібл. Актив
Листопад.
1. Провести аналіз читацької активності по класам. 01.11 Зав.бібл
2. Рейд-перевірка підручників по класам 04.11 Актив
3. Засідання активу бібліотеки за підсумками рейду-перевірки шкільних підручників. Випуск бюлетеня. 05.11 Актив
4 Лінгвістична гра «Буду навчатись мови золотої…» для учнів 8 класу 09.11 Зав.бібл.
5. Випуск бюлетеня 130років від дня народженняОстапа Вишні 13.11 Актив
6. Допомога вчителям-предметникам у проведенні шкільних олімпіад. Протягом місяця Зав.бібл.
7. Книжкова виставка «21 листопада – День Гідності і Свободи. Пам’ятаємо, шануємо, гордимося». 21.11 Зав.бібл.
8. «Народна трагедія. Скорботний 1933 рік» - тематична поличка до дня пам»яті жертв голодомору 25.11.-30.11 Зав.бібл.
9. Перегляд відео «Голодомор» 6-9 кл 25.11 Зав.бібл.
10. Випуск бюлетеня 120 роківвіддня народженняГригорія Михайловича Косинки 29.11 Актив
1. Грудень Продовження доброчинної акції «Моя улюблена книга – кращий подарунок школі». Протягом року Зав.бібл.
2. Виставка книг «Умій сказати – Ні!» (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом) 02.12 Актив
3. Оформити передплату періодики на 2020 рік. До 04.12. Зав.бібл.
4. Прес-калейдоскоп «Військова служба – поклик долі» (до дня Збройних сил України) 6.12 Зав.бібл.
5. «Казка в гості завітала» бібліотечний урок для 1-2 класів 10.12 Зав.бібл. Актив
6. Бесіда-діалог «Чорнобильський набат» для учнів 6 класу 13.12 Зав бібл.
7. Проведення бесіди для учнів 9-11 класів «Тематичні картотеки та пошук інформації за ними» 17.12 Зав.бібл.
8. Рейд-перевірка підручників по класам 18.12. Зав.бібл. Актив
9. Засідання активу бібліотеки та підведення підсумків по перевірці підручників за І семестр. Випуск бюлетеня. 19.12. Зав.бібл. Актив
10. Звірка з бухгалтерією про надходження літератури за 2019 рік 20.12. Бухг. Зав.бібл.
11. Підготовка матеріалів до новорічних та Різдвяних свят. Протягом місяця Зав.бібл.
12. Книжково-журнальна мозаїка «На щастя, на здоров»я, на Новий рік» 23-27.12 Зав.бібл. Актив
1. Січень Аналіз роботи бібліотеки за І семестр 2019-2020 н.р. ІІ.01. Зав.бібл.
2. Випуск бюлетеня до 95-річниці від дня народження ЄвгенаІвановичаНосова 15.01 Актив
3. Година історичної дати «Соборність це єднання і злагода» 3-4 кл 22.01. Зав.бібл.
4. Бібліотечний урок «Довідкова література, пошук інформації за енциклопедіями, словниками, довідниками» для учнів 8 класу. 23.01 Зав.бібл. Актив
5. Випуск бюлетеня 395 річницівід днянародженняМарусі Чурай 24.01 Актив
6 Бесіда:«Трагедія, історія, пам’ять»до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту 27.01. Зав.бібл. Актив
7. Випуск бюлетеня. 160 роківвід дня народженняАнтона Павловича Чехова 28.01 Актив
8. Книжкова виставка «Крути подвиг і трагедія» 29.01 Зав.бібл. Актив
9. Випуск бюлетеня.90роківвід дня народженняВсеволода Зіновійовича Нестайка 30.01 Актив
1. Лютий Проведення бібліографічних оглядів літератури і періодики І. 02. Зав.бібл.
2. Розважально-пізнавальна година «Під знаком Купідона» до Дня святого Валентина для 11 кл 14.02 Актив
3. Виставка – роздум «Авганістан – вічний біль та неспокій» 17.02 Зав.бібл.
4. Бібліотечно-бібліографічне заняття для 7 класу «Довідковий апарат книги» 19.02 Зав.бібл.
5. Підготовка матеріалів до Міжнародного жіночого дня 8 Березня ІV.02. Зав.бібл.
6. Виставка-вшанування «Гідності хай промінь не згасає» до Дня Героїв Небесної Сотні 20. 02 Зав.бібл. актив
Березень
1. Випуск газети до Міжнародного жіночого дня 4.03 Актив
2. Виставка книг «Великий син українського народу» до дня народження Т.Г. Шевченка І.03. Зав.бібл.
3. Квест «Мовно-літературна мозаїка» до дня народження Т. Г. Шевченка для 9-10 класів 9.03 Зав.бібл.
4. Випуск бюлетеня до дня народження Т. Г. Шевченка 9.03 Актив
5. Рейд-перевірка підручників по класам 16.03. Зав.бібл. Актив
6. Засідання активу бібліотеки за підсумками рейду-перевірки шкільних підручників. Випуск бюлетеня 18.03 Зав.бібл. Актив
7. Тиждень дитячої книги (за окремим планом) ІV. 03. Зав.бібл. Актив
1. Квітень Виставка:«Птахи – які ви різні та цікаві» до Міжнародного дня птахів 1.04 Зав.бібл. Актив
2 Урок-конференція «Українські гумористи» для учнів 5-6 класів 2.04 Зав.бібл.
3. Книжкова виставка до Всеукраїнського дня авіації і космонавтики «12 квітня – День космонавтики» 10.04. Зав.бібл.
4. Книжкова виставка «Чорнобильська катастрофа» ІV. 04. Зав.бібл Актив
5. Рейд-перевірка підручників по класам 15.04 Зав.бібл Актив
6. Засідання активу бібліотеки та підведення підсумків по перевірці підручників за ІІ семестр. Випуск бюлетеня. 17.04 Зав.бібл Актив
1. Травень Виставка-заклик «Пам»ять про війну нам книга оживляє» ІІ.05. Зав.бібл.
2. Огляд літератури «Вічна па»ять загиблим , вічна слава живим» 08.05 Зав. бібл..
3. Робота з боржниками на виховних годинах ІІІ.05. Зав.бібл. Актив
4. Проведення інвентаризації шкільних підручників. ІV.05. Зав.бібл.
5. Організований прийом підручників по класам ІV.05. Зав.бібл.

Прощавай Букварику!

22 травня стало радісним днем у житті наших першокласників і разом з тим, трішки сумним, адже вони прощалися з найулюбленішою книжкою -Букварем.В святковій залі панувала доброзичлива, тепла атмосфера. Діти з задоволенням розповідали вірші, разом співали пісні. Під час свята усі потрапили до королівства «Букваря», мали нагоду продемонструвати свої знання абетки, вміння відгадувати загадки. На свято завітали нові підручники, які будуть продовжувати навчати учнів вже в 2 класі. Діти отримали насолоду від яскравого театралізованого дійства

/Files/images/буквар.jpg

/Files/images/буквар1.jpg

/Files/images/буквар2.jpg


КНИЖКОВА ВИСТАВКА ДО ДНЯ ПЕРЕМОГИ "ТЯЖКИМИ ДОРОГАМИ ВІЙНИ"

/Files/images/день перемоги1.jpg/Files/images/день перемоги 2.jpg

До цієї дати у бібліотеці школи відкрилася книжкова виставка«Тяжкими дорогами війни»

Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу.Битва з фашизмом – далека історія для більшості сучасників. Та живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від фашистської навали.Святий обов’язок – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв’язок поколінь.

Книги, альбоми, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів.

«І гірко від Чорнобиля… » книжкова виставка до Дня Чорнобильської трагедії

/Files/images/1.jpg

У ніч з 25 на 26 квітня 1986р. сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ сторіччя– аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), розташованої у м.Прип’ять Київської області. Масштаби цієї події набули характеру велетенської екологічної катастрофи, що зачепила життя десятків мільйонів людей в Україні та в сусідніх країнах. Причиною аварії стали використання застарілого (недосконалого) типу реактора, порушення технологічної дисципліни, допущення помилок під час проведення технологічного експерименту, домінування при прийнятті рішень політичних факторів над економічними, екологічними, моральними, ігнорування союзним центром прав та інтересів Української РСР.

210 років від дня народження Миколи Васильовича Гоголя

Народився в селі Сорочинці Полтавської губернії в небагатій поміщицькій сім’ї 1 квітня в 1809 році.

Свою освіту Гоголь почав в 1821 році в Ніжинській гімназії вищих наук. У 1828 році Гоголь переїхав до Петербурга, там він служив чиновником.

Там він був трохи розчарований, оскільки коштів на існування не вистачало, в актори його не приймали, літературна діяльність не вдавалася. Під псевдонімом В. Алов в 1829 році він написав романтичний твір «Ганц Кюхельгартен». Після різкої критики на адресу книги, він сам же знищив її тираж.

Перша повість Гоголя «Басаврюк» з’явилася в 1830 році в журналі «Вітчизняні записки». Поступово він став зав’язувати знайомства з літературним гуртком Петербурга. Він спілкувався з О. Сомовим, бароном Дельвіг, П. Плетньовим, Пушкіним і Жуковським.

Поступово з’являлися у пресі нові роботи Гоголя. Серед них, «Вечір напередодні Івана Купала», «Сорочинська ярмарка», «Майська ніч». В альманасі «Північні квіти» була надрукована глава історичного роману «Гетьман». Однак його першим великим літературним успіхом стали «Вечори на хуторі біля Диканьки». В цих оповіданнях автор неймовірно яскраво зобразив український побут, з використанням веселощів і тонкого гумору.

У 1833 році письменник вирішив присвятити себе викладацькій діяльності, і вже через рік був призначений помічником професора на кафедрі історії Петербурзького університету. В цей період він цілком зайнявся вивченням історії України, що потім лягло в основу задуму «Тараса Бульби» (1835).

Усвідомлюючи всю силу театру, Гоголь зайнявся драматургією. Твір Гоголя «Ревізор» було написано в 1835 році, а в 1836 вперше поставлено. Через негативну реакцію публіки на постановку «Ревізор», письменник залишає країну.

Незабаром після цього, письменник поїхав за кордон до Швейцарії, Парижу, де завершив свій твір «Мертві душі». У 1841 році, повернувшись до Росії, за допомогою Болонського він домігся того, щоб в друк вийшов перший том «Мертвих душ». У другому томі відбилася духовна криза, що настигла письменника на той час.

Незабаром душевний стан Гоголя погіршився. 4 березня 1852 року письменник помер, а більш ніж за тиждень до цього спалив другий том “Мертвих душ”.

День Т. Г. Шевченка "Тарас Шевченко. Поет. Художник. Мислитель."

/Files/images/IMG_1076.jpg

В програмі дня - коментований перегляд літератури та Шевченківські читання.

Міжнародний День рідної мови

21 лютого в Андріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 зав. бібліотекою Лацько С.І та вчителем української мови та літератури було проведено цікаве і змістовне свято-конкурс віршів-декламаторів "Пречудесно, пречудово розцвітай же, рідна мово!", яке проводилося серед учнів 2-11 класів. Знавці рідного слова ознайомили всіх присутніх з поезіями про рідну мову.

Бібліотечні уроки

З дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, історію народу. Вона відкриває нам небачені обрії, розкриє таємниці природи, життя. 7 лютого для учнів 1-А, 1-Б та 2 класів були проведені бібліотечні уроки. Для 1-х класів – «Структура книги», діти познайомилися з основними елементами книги. Знаючи як побудована книга, учні легко зможуть її відремонтувати. Для 2 – класу «Історія виникнення книги», учні ознайомилися на чому і як писали люди, які були перші книги, з чого робили обкладинку для книги, коли і ким була надрукована перша книжка. Уроки завершилися переглядом цікавої казки «Пан Коцький та Шрек у світі української літератури»

/Files/images/1а.jpg/Files/images/1б (2).jpg /Files/images/1б (3).jpg/Files/images/2.jpg

Книжкова виставка до Дня Соборності України

/Files/images/Соборність.jpg

22 січня в Україні відзначають День Соборності і Свободи. Це свято відзначається щороку у день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

Урочистий Акт злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

«Віднині зливаються в одне ціле віками розділені частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка», - так було написано в Акті злуки.

Офіційний державний статус День Соборності України отримав в 1999 році, а в 2011 було встановлено День Соборності і Свободи України.


Круглий стіл "Народ наш прагне миру"

/Files/images/Соборність 1.jpg

Як відзначають Різдво в різних країнах світу?

/Files/images/різдво.jpg

Традиції Різдва незалежно від відмінностей церковних приходів мають загальну суть і сенс. Однак, святкують Різдво в різних країнах по-різному. І немає правильного чи неправильного способу відзначити Різдво, кожна родина слідує традиціям, близьким їй по духу. І зовсім немає гріха в тому, щоб запозичити вподобаний різдвяний символ чи традицію в іншого народу.

Так як же відзначають Різдво в різних країнах світу? Ми раді розповісти Вам про це.

Різдво в Грузії

У Грузії є давня традиція, згідно з якою на Різдво віруючі організовують ходу або "хресний похід" під назвою Аліло. Очолюють різдвяний парад одягнені в біле віруючі, "несуть у світ благу звістку" і співаючі різдвяні гімни.

Різдво в Сербії і Чорногорії

Різдво в Сербії і Чорногорії називається "Божич", а Святвечір - "Баднідан". Це найважливіше сімейне свято в країні. У Сербії в провінції ще існує така різдвяна традиція. У ранній ранок Баднідана батько зі старшим сином йдуть у ліс за поліном молодого дуба, в народі має назву "Бадняка". Поліно глава сім'ї повинен власноручно принести в будинок і покласти на сімейне вогнище. Поліно горить в каміні три святкові дні, забезпечуючи тим самим захист родини й оселі, процвітання і достаток на цілий рік. У містах, де каміни і печі є далеко не у всіх, повсюдно перед Різдвом продаються букети з дубових гілок, переплетених і перев'язаних соломою, які виконують ту ж функцію, що і різдвяне поліно.

Різдво в Албанії

В Албанії переважає населення, яке сповідує православ'я, тому в Албанії дотримуються канонічних традицій православного Різдва. Свято відзначають 7 січня і на ньому присутні всі класичні символи й атрибути Різдва: ялинка, рясний стіл і, звичайно, подарунки.

Різдво в Греції

У Греції віруючі також дотримуються різдвяного посту, а в ніч перед Різдвом діти ходять від будинку до будинку і співають колядки та гімни про народження Спасителя. Однак, поряд з релігійними традиціями в Греції існують і давні язичницькі традиції. Зокрема, існують повір'я про злобливих і несимпатичних ельфів, які ще 12 днів після настання Різдва творять в будинку безлад і провокують хаос. Тому греки залишають для ельфів підношення і запалюють ладан, оскільки вважається, що його запах відганяє злих духів. Одним із символів Різдва в Греції є дерев'яний хрест, який прикрашають гілочками базиліка і опускають в низьку чашу, наповнену водою. Після обмивання хреста вода стає святою, і тоді цією водою кроплять кути будинку, щоб виманити звідти злих ельфів і відлякати їх.

Різдво в Бразилії

У Бразилії свято Різдва позбавлене звичних нам атрибутів: морозу, снігу та діточок на санках. У цю пору року в Бразилії 35-градусна спека. Ялинку, як правило, прикрашають грудками вати і штучним снігом. Бразильці дуже побожна нація і святкування Різдва починається з Різдвяної меси або "Меси Півня", бо саме півень своїм "кукуріку!" оголошує прихід Різдвяного ранку.Бразильці люблять відзначати Різдво не у вузькому сімейному колі, а масово прямо на вулицях. У порядку речей - вуличні гуляння, запальні танці та пісні. А ось Святвечір, який відзначається 24 грудня, є родинним святом, коли під одним батьківським дахом збирається вся численна бразильська сім'я. Бразильського сивобородого Діда Мороза звуть Пай Натал, і одягається він в червоний жупан і традиційний ковпак. І приїжджає на свято до Бразилії з далекої північної Гренландії.

Різдво в Німеччині

На Різдво в Німеччині у віконці кожного будинку горить різдвяна свічка. На свято свічки запалювалися ще з часів Середньовіччя в будиночках небагатих жителів, які могли дозволити собі таку розкіш тільки в особливі дні. Яскравий вогник проганяв похмурі тіні і дарував світло і тепло. З тих пір традиція вогників у вікнах збереглася. І хоча магазини пропонують грандіозний вибір електричних свічників і гірлянд, консервативні німці все одно уставляють підвіконня старовинними свічниками та різдвяними вінками з 4 свічками, кожна з яких символізує одну неділю адвента (підготовчий період до Різдва). За 4 тижні до Різдва запалюють перші свічку, за три - другу, за два - третю, і в останню неділю на вінку горять всі чотири свічки. Багато німецьких сімей встановлюють біля будинків маленьку модель ясел, куди кладуть немовля Ісуса.24 грудня життя завмирає. Увечері звідусіль чується дзвін, який повідомляє про настання різдвяних служб. На різдвяну службу в Святвечір ідуть усі - від малого до великого, навіть ті, хто вважає себе дуже далеким від релігійних традицій. Після служби настає час святкової вечері, а в сам день Різдва німці зазвичай ходять в гості і зустрічаються з друзями.Der Weihnachtsmann (німецький Дід Мороз) традиційно відповідальний за принесення подарунків напередодні Різдва, які діти знаходять під ялинкою. Ось ще одна цікава традиція різдвяної вечері: глава сім'ї дзвонить у дзвоник і кличе всіх до столу. А до столу в Німеччині в якості основної святкової страви на Різдво подається гусак або короп.

Різдво в США

Різдво - найулюбленіше і значиме свято всіх віруючих американців. Тільки Америка - це країна безлічі національностей і народностей, кожна з яких дотримується власних традицій. Як правило, святкування Різдва починається в Святвечір із Різдвяної служби і переходить в рясне застілля.Американці з польським корінням прикрашають будинок пучками сіна, які акуратно кладуть на підлогу або під святкову скатертину на згадку про ясла і хлів, де народився Христос.Американці угорського походження уважні саме до церковних традицій Різдва.У південних штатах Різдво відзначають шумно, голосно, з салютом і феєрверками. Традиція бере початок від ранніх американських поселенців, які так само голосно вітали своїх сусідів зі святами. А ось Алясці з ліхтариками в руках в різдвяну ніч носять з будинку в будинок прикрашену кольоровим папером і фольгою велику вирізану з картону зірку і співають різдвяні пісні.А в штаті Нью-Мексико вулиці і дахи будинків прикрашають свічками в саморобних свічниках із заповнених піском паперових пакетів. Таким чином, вогники освітлюють шлях новонародженому Ісусу.

Різдво в Фінляндії

У Фінляндії до Різдва готуються заздалегідь. Організовуються спеціальні передріздвяні вечори, організовувані жіночими благодійними організаціями, які називаються "Піккуйоулу", тобто мале Різдво. На таких зібраннях виготовляються вручну під спів різдвяних гімнів і пісень різдвяні прикраси, які потім продаються на благодійних ярмарках і базарах. У першу ж неділю з чотирьох, що залишилися до Різдва загоряються різдвяні лампочки і гірлянди на вулицях і у вітринах магазинів. Однак, ялинку фіни починають прикрашати лише напередодні Святвечора 23 грудня. Найпопулярнішими прикрасами вважаються "хіммелі" - це підвіски у вигляді геометричних фігур різних форм, виконані з соломи.У сам різдвяний Святвечір фіни обов'язково відвідують баню, а ввечері йдуть до церкви на різдвяну службу. Багато хто в цей день відвідує кладовища, прикрашають могили близьких, ставлять на них свічки і кладуть вінки або ялинові гілки. Фінське кладовище в Святвечір являє собою грандіозне видовище - тисячі свічок, мерехтливих на засніжених могилах.День Різдва спокійний і традиційний. Обов'язкове відвідування церкви і ранкової меси. Фінського Діда Мороза звуть "Йоулупуккі" і він так чи інакше відвідує кожен будинок. Представляє його батько або друг сім'ї, чи сусід - він повинен прийти до кожної дитини. Дітей в Різдво наряджають в сірі бавовняні костюмчики і надягають червоні штанці і довгу шапочку.

Різдво в Японії

Християнська релігія торкнулася життя японців лише в XVI столітті. І приніс її до Японії місіонер католицької церкви Френсіс Ксав'єр. Християни то відчували гоніння, то підтримку з боку японських правителів. Зараз до віруючих християн відносять себе лише 2% населення. У Японії є і православні, і католицькі церкви зі своїми приходами. І хоча Різдво в Японії не рахується справжнім святом, японці все одно роблять один одному подарунки і прикрашають магазини і вулиці різдвяними ялинками і різнокольоровими гірляндами, слідуючи світовій християнській традиції.

Різдво в Бельгії

Бельгійський Санта носить ім'я Kerstman (або le Père Noël). Він, як і інші його іноземні колеги, дарує дітям подарунки напередодні Різдва. І хоча в різних регіонах Бельгії свої традиції Різдва, бельгійці в своїй більшості залишають подарунки близьким під ялинкою або кладуть їх у шкарпетки, розвішані над каміном. На різдвяний сніданок обов'язково подають особливий солодкий хліб, що формою нагадує немовля Ісуса (cougnolle).

Різдво в Угорщині

Угорський Санта Клаус (Tel-apo or Mikulas) приходить до дітей з подарунками 6 грудня - в день Святого Миколая. За сформованою традицією діти чистять взуття і виставляють його на вулицю, перед тим як оговтатися в ліжечко. А на наступний ранок там з'являються солодощі та подарунки, дбайливо укладені в червоні мішечки. Іноді поруч з подарунками Санта Клаус залишає золоту різку для тих дітей, які погано себе вели і не слухалися. Але це скоріше жарт і веселий натяк, ніж реальна загроза. А ось у Святвечір 24 ​​грудня діти йдуть з дому до друзів або родичів, щоб дати Ісусу можливість принести різдвяне дерево та подарунки в будинок. Ялинку прикрашають саморобними підготовленими заздалегідь іграшками, готують святкову вечерю. А після вечері вбрану ялинку вперше показують дітям. Це радісний і хвилюючий момент, коли діти від захвату кидаються розбирати подарунки і роздивлятися зелену красуню з усіх боків.

Різдво в Латвії

Латвія стала першою країною, яка нарядила і прикрасила різдвяну ялину. Латиським дітям Дід Мороз дарує подарунки 12 днів поспіль, починаючи з дня Святвечора. Звичайно подарунки він кладе під різдвяне дерево. Традиційними стравами в Латвії на Різдво вважаються горох з беконом в соусі, маленькі пиріжки, сосиски і капуста.

Різдво в Чехії

Вечір Святвечора чехи називають щедрим і в цей час вони ретельно і зі смаком прикрашають ялинки. Подарунки дарують відразу ж ввечері для створення святкового настрою. Потім родина сідає за святковий стіл, головною стравою якого вважається короп. Його обов'язково купують живим, іноді пускають у ванну поплавати, і як, правило, запікають з кмином. Ще чеська традиція після святкової вечері ворожити на яблуках. Яблуко розрізають навпіл, і якщо при розрізі виходить правильна красива зірочка з кісточок, то рік буде вдалим і щасливим.

Різдво в Австрії

В Австрії люблять прикрашати ялинку не гірляндами та іграшками, а шоколадом і марципаном. Австрійці вбираються в краще і тримають двері будинку відкритими, щоб у будь-який момент до них могли приєднатися друзі. Головна страва Різдва, звичайно ж, короп.

Різдво в Іспанії

В Іспанії, як і інших іспаномовних країнах, дуже весело відзначають Різдво. Центральні вулиці великих міст (Мадрида, Барселони, Севільї, Сарагоси, Валенсії) в день свята просто забиті співаючими і танцюючими людьми, вбрані в національні костюми. Перед початком різдвяної служби іспанці збираються біля центрального входу в собор чи церкву і танцюють, взявшись за руки. У церкву приходять практично всі, але відвідування триває недовго. А саме Різдво проводиться в колі улюблених людей і близьких родичів за святковим столом вдома або в улюбленому ресторані.

Багато в чому традиції святкування Різдва в різних країнах світу подібні, але кожна культура має свої нюанси. І не чудово, якщо ми прикрасимо ялинку солом'яними іграшками, як фіни, погадаємо на яблуках, як чехи, будемо танцювати на вулицях, як іспанці, і класти під скатертину пучки соломи, як поляки. Головне, щоб в душі і в будинку панувало свято і дарувало нам чудовий настрій, якого б вистачило на цілий рік.

"І пам"яті свічя не згасне..."

До Дня пам"яті жертв Голодомору в бібліотеці Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № була організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури "і пам"яті свічя не згасне...". Біля виставки був проведений огляд літератури, який став предметом обговорення, бесід серед однокласників.

/Files/images/голодомор1.jpg

/Files/images/голодомор2.jpg

/Files/images/04/715px-ШБ,_2018.jpg

Всеукраїнський Місячник шкільних бібліотек 2018 під гаслом "Шкільна бібліотека- центр творчого розвитку"

Конкурс дитячих ілюстрацій до оповідань та казок В.О. Сухомлинського "Малюю улюблену казку"

18 жовтня 2018 рокув рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у Андріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 пройшов конкурс дитячих ілюстрацій до оповідань та казок В.О. Сухомлинського «Малюю улюблену казку». Конкурс сприяв творчій самореалізації школярів. Адже головною метою діяльності шкільної бібліотеки є створення умов для розвитку успішної, всебічно розвиненої людини, її духовного зростання та творчої самореалізації засобами книги. Саме творчість є найважливішою складовою такої особистості.

/Files/images/Рисунок8.jpg

/Files/images/Рисунок7.jpg

Круглий стіл "Криниця людської мудрості В.О Сухомлинського"

10 жовтня 20-18 р. у Андрріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 з учнями 6 класу до 100-річчя В. О. Сухомлинського був проведений круглий стіл під назвою "Криниця мудрості В. Сухомлинського".В ході проведення цього заходу діти збагатили свої знання про життєвий і творчий шлях видатного вчителя, громадського діяча, письменника.Була оформлена невеличка виставка творів письменника, крилатих висловів про школу, виховання, патріотизм. Діти згадували оповідання, які раніше вивчали, добирали назви до них, малювали малюнки. . На закінчення заходу були показані фото Василя Сухомлинського та зачитані його деякі цитати, наприклад одна з них: «Від педагога залежить, чим стане серце дитини – ніжною квіткою чи засушеною корою».

/Files/images/6 клас.jpg

Кінолекторій "Школа В.О. Сухомлинського"

Освітня та виховна функції кінолекторія "Школа В.О. Сухомлинського" дозволила ще більше зрозуміти проведення бібліотечних уроків, виставок та лекцій про талановитого педагога. Після перегляду фільму учні 8-9 класів висловлювали власні судження, з"ясовували особливість "школи радості", яку творив Василь Сухомлинський, розкрили дбайливе ставлення директора Павлиської школи до вчителів, учнів.

/Files/images/7 клас.jpg

Посвячення в читачі

Урочисто в читачі бібліотеки були прийняті учні 2 класу. Для другокласників була проведена екскурсія по бібліотеці, по дивовижній книжковій країні. Після екскурсії учні ознайомилися з правилами поведінки у бібліотеці, правилами поводження к книгами, дізналися про історію виникнення книги, про те, яку важливу роль відіграє кнга в нашому житті. Адже вона допомагає нам у навчанні, самовихованні, пробуджує мрію та фантазію. У кінці уроку учнів було записано до бібліотеки і вони вибрали собі книжечки для читання вдома.

/Files/images/2 клас.jpg

Урок мислення "Під блакитним небом"

16 жовтня пройшов урок мислення під блакитним небом. Учні 3-А класу разом з учителем та бібліотекарем спостерігали за красою природи, показували свої вміння висловлювати власні судження та колективно складали казку "Чому берізка листя роздарувала"

/Files/images/IMG_20181016_104648.jpg /Files/images/IMG_20181016_103228.jpg

Екскурсія до бібліотеки «Чарівна кімната»

3 жовтня хлопці та дівчата 1 класу завітали до царства книг, щоб мати змогу вперше поринути у чудовий та фантастичний світ, що дарує сучасна книгозбірня.

/Files/images/1 клас.jpg

Виготовлення буклетів до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського «Василь Сухомлинський - дітям»

2 жовтня відкрилась виставка – презентація буклетів – саморобок «Василь Сухомлинський - дітям». У створенні цих буклетів брали участь учні 9-11 класів.

/Files/images/P81005-115601.jpg

1 жовтня в приміщенні бібліотеки для учнів та вчителів відбувся день відкритих дверей “Бібліотека запрошує усіх” Учні мали змогу обрати собі книги для підготовки до різноманітних вікторин та конкурсів, а вчителі – підготуватися до проведення позакласних заходів, виховних годин.

/Files/images/P81005-110819.jpg


План

№ з\п Заходи Дата Клас
1. День відкритих дверей «Бібліотека запрошує усіх» 01.10 1-11
2. Виготовлення буклетів до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського «Василь Сухомлинський - дітям» 02.10 9-11
3. Екскурсія до бібліотеки «Чарівна кімната» 03.10 1
4. Посвячення в читачі 04.10 2
5. Літературна подорож «Казковий світ В. Сухомлинського» 05.10 3-4
6. Виставка творчих робіт «Власні ручки роблять модні штучки» 08.10 – 09.10 5-7
7. Круглий стіл «Криниця людської мудрості В.О. Сухомлинського» 10. 10 6
8. Книжкова виставка «Великий педагог, великий Добротворець» 11.10-12.10 1-11
9. Кінолекторій «Школа В. Сухомлинського» 16.10-17.10 8-9
10. Подорож до країни радості й добра (до 100-річчя В. Сухомлинського) 18.10 7
11. Конкурс дитячих ілюстрацій до оповідань та казок В.О. Сухомлинського «Малюю улюблену казку» 22.10.-24.10 1-4
12. Підведення підсумків 25.10-26.10

/Files/images/5557f6.jpg

Як народилася книга

Книги нас оточують скрізь: і вдома, і в школі, і в бібліотеці... Здається, що вони існували завжди. Але цікаво, що було тоді, коли на світі ще й гадки про книжки не мали?

...Побачила древня людина, який чудовий довкола неї світ — і склала про це пісню. Проспівала й одразу ж забула її. І дуже шкода тієї забутої пісні, бо вона була найпершою і, мабуть, гарною.

Потім людина побачила стадо диких биків — бізонів і порахувала їх. Зраділа, що зуміла полічити, і позначила на землі кількість цих тварин. Ллє тут повіяв вітер і зітер ті позначки.

І тоді людина збагнула, що треба навчитися записувати побачене й придумане так, щоб воно залишалось надовго і щоб про нього могли дізнатися інші.

Люди пробували писати на різних матеріалах. Чудовим матеріалом виявилась глина. З неї можна виліпити будь-яку фігурку, посуд, навіть дім збудувати А ще з глини можна зробити таблички і на них записувати важливі відомості. Та от біда: глина тріскається на сонці, кришиться. Та й незручно носити за собою весь час такі таблички...

На чому тільки не пробували писати наші далекі предки! І на корі — березовому лубі, і на тканині — шовкові, і на залізних пластинах, і навіть на пальмовому листі — папірусі. В Єгипті, на берегах Нілу, це листя нарізали тонкими смужками, склеювали, висушували, скручували в сувої і брали з собою в далекі подорожі.

Справді, пальмове листя виявилось зручним матеріалом для письма, але ж пальми ростуть не скрізь... І люди винайшли пергамент — дуже тонку, спеціально вичинену і відбілену шкіру тварин. Ось тоді вперше й народилося таке диво, як книги. Вони старанно писалися від руки, прикрашалися різними малюнками. Обкладинку виготовляли з дерев’яної дошки, обтягнутої товстою шкірою, оздоблювали її дорогоцінним камінням золотою застібкою. Та коштували книги дуже дорого: за одну книгу можна було виміняти череду корів або табун коней. Зрозуміло, що такі дорогі книги могли бути лише у дуже багатих людей. А потрібні вони були не лише багатіям, адже знання необхідні всім. Як же зробити книгу дешевшою, доступнішою?

Треба було навчитися робити книги швидко, акуратно і у великих кількостях.

І ось у XVI столітті першодрукар Іван Федоров зумів освоїти слов’янське книгодрукування і випустив у світ першу тисячу однакових книг. Але тут виникло ще одне завдання: мало видавати книги — потрібно ще й навчити людей грамоти. І ось Іван Федоров видав у Львові першу слов’янську азбуку, а пізніше — граматику та інші підручники. Так почало поширюватися книжне знання.

Ну, а як же люди винайшли папір? Та можна сказати, що випадково. Засипали у мукомолку паростки бамбука — того самого, що з нього вудочки роблять, — перетерли їх, додали клею і одержане тісто притиснули пласким каменем. Потім камінь підняли, лист просушили і так, зовсім несподівано для себе, побачили, що одержали нову речовину, на якій дуже зручно писати.

Тепер, звичайно, папір виготовляють не з бамбукових паростків, а з інших порід дерева і навіть з ганчір’я. Зі старого паперу — макулатури — теж виходить чудовий папір, на якому друкують і дитячі книжки з малюнками, і дорослі — без малюнків, і газети, й зошити, й листівки...

Ось який довгий і важкий шлях пройшла книга, перш ніж стала такою, якою ти бачиш її тепер.

Мине час, ти виростеш і, може, теж напишеш свою книгу. Ми не знаємо, про що вона буде, — про космічні подорожі, про квіти чи про важливе наукове відкриття. Але ми віримо, що це буде дуже потрібна людям і дужо цікава книга.

Прощавай, Букварику!

/Files/images/P80516-113833.jpg


/Files/images/P80516-113400.jpg

16 травня стало радісним днем у житті наших першокласників і разом з тим, трішки сумним, адже вони прощалися з найулюбленішою книжкою -Букварем.В святковій залі панувала доброзичлива, тепла атмосфера. Діти з задоволенням розповідали вірші, разом співали пісні. Під час свята усі потрапили до королівства «Букваря», мали нагоду продемонструвати свої знання абетки, вміння відгадувати загадки. На свято завітали нові підручники, які будуть продовжувати навчати учнів вже в 2 класі.
Діти отримали насолоду від яскравого театралізованого дійства

"Чорнобиль не має минулого часу" - в шкільній бібліотеці відбувся день пам"яті трагедії

/Files/images/9df04df13a4ffe3010e9a141ac642252.jpeg

/Files/images/P70426-083159-01.jpg


В історії нашого народу чимало скорботних дат, які пронизують серце гострим болем. Одна з них 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного бибуху.

У 2018 році годинник життя відраховує 32 роки Чорнобильської катастрофи. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам"яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди.


100 років від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського

/Files/images/image.jpg

/Files/images/P80404-090000.jpg

Народився Василь ОлександровичСухомлинський 28 вересня 1918 року в селі Василівці (тепер Кіровоградська обл) в бідній селянській сім’ї. Тут минули його дитинство й юність. Він вчився в рідному селі у школі і в 1933 році закінчив семирічку. Влітку 1933 року мати провела молодшого сина Василя до Кременчука. Спочатку Василь Сухомлинський вчився в медичний технікум, але незабаром пішов звідти, вступив на робочий факультет, достроково закінчив його і був прийнятий до педагогічного інституту. З 1935р. починається педагогічний шлях В.О.Сухомлинського. У 17 років він став вчителем заочної школи недалеко від рідного села. Перевівся до Полтавського педагогічного інститутузаочником і закінчив його в 1938 році. Закінчивши інститут, Сухомлинський повертається в рідні місця і працює викладачем української мови і літератури в Онуфріївській середній школі. У 1941 році під час Другої світової війни добровольцем йде на фронт. У січні 1942 року Сухомлинський був важко поранений,довго лікувався і вже не зміг повернутися довійськової служби. У червні 1942 року його призначили директором сільської середньої школи, де він працював до березня 1944 року. 9 лютого 1943 року подав заяву про вступ до ВКП(б). Як тільки рідні місця були звільнені, він повернувся на Батьківщину і став завідувачем районного відділу народної освіти. Проте вже в 1947 році Сухомлинський просився назад до школи. У 1948 роціСухомлинськийстає директором Павлиської середньої школи і працює а цій посаді 23 роки(до кінця життя). В 1948 році це була звичайна, пересічна школа. 23 роки стали найпліднішим періодом його науково— практичної та літературно—публіцистичної діяльності. Звичайну сільську школу він перетворив у справжню педагогічну лабораторію, де видобував скарби педагогічної мудрості. У 1955р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Директор школи— керівник навчально—виховного процесу». З 1957р.— член-кореспондент Академії педагогічних наук РРФСР. 1958— заслужений вчитель УРСР. 1968— нагороджений званням Героя Соціалістичної Праці. Цього ж року обраний членом-кореспондентом Академії педагогічних наук СРСР. 2 вересня 1970 року Василь Олександрович Сухомлинський помер.

ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ КНИГИ

/Files/images/EoM7YRRfo6E(2)(3).jpg

З метою заохочення учнів до читання, пропаганди української книги, розвитку естетичних потреб особистості, виховання в учнів любові до книги, культури читання з 23березня по 27 березня в нашій школі проходив традиційний Тиждень дитячої та юнацької книги.

Цьогорічний Тиждень дитячої книги в шкільній бібліотеці був неймовірно насиченим та приніс купу сюрпризів. Тиждень відкрила виставка – запрошення «Добрий день, книжковий тиждень», а також протягом цього тижня до уваги дітей були : екскурсія «Мандрівка книжковою країною», мультимедійна година «Казкові герої в мультиках», літературний круїз «Кожна книга – це країна», літературна забавлянка «Розмалюю я героя».

На екскурсії "Мандрівка книжковою країною" діти з цікавістю слухали розповідь шкільного бібліотекаря Лацько С.І., про призначення бібліотеки. Надзвичайно емоційно пройшла і мультимедійна година, літературний круїз, який дозволив дітям поринути в загадковий світ не тільки класичної літератури але й книг сучасних українських авторів. Найцікавішим виявилася саме літературна забавлянка "Розмалюю я героя". Всі бажаючі на швидкість повинні були охайно та творчо розмалювати свого улюбленого казкового героя.

20 лютого - День героїв НЕБЕСНОЇ СОТНІ

/Files/images/QU1Amrjteac.jpg


Пам'ятнийДень Героїв Небесної Сотнівідзначається 20 лютого. Його встановлено указом Президента УкраїниПетра Порошенка№ 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні» від11 лютого2015року «з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України».

26 червня 2014 Президентом України було ініційовано заснування нової державної нагороди —Орден Героїв Небесної Сотні. Орден був затверджений Верховною Радою України 1 липня 2014. Орден встановлено для відзначення осіб за громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, активну благодійну, гуманістичну, громадську діяльність в Україні, самовіддане служіння Українському народу

Літературний Брейн-ринг "Книга - невмируща скарбниця мудрості"

/Files/images/image-0-02-05-1bb2a79091c5ee6032fa3f90a01e65b97a9aeca7524fbf6a2b20a08a64cce647-V.jpg

Соборність України - запорука міцної держави.

/Files/images/IMG_5505.JPG

Соборність Української держави - одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн як рівноправний партнер і перспективний лідер центрально-східного регіону Європи. Саме тому значення Свободи як невід'ємної складової незалежної України набуває особливого змісту і стає нерозривно пов'язаним з Соборністю наших земель. В бібліотеці організованакнижкова експозиція - «Соборність України – основа державності», яка висвітлює українську мрію про єдність, свободу і незалежність. В експозиції представлені книги та матеріали періодичних видань, світлини, документи, що висвітлюють період діяльності ЗУНР та УНР.

Нехай же наша спільна діяльність позначається світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу.

Новорічно-різдвяна фотозона у бібліотеці

/Files/images/P71228-093146.jpg

/Files/images/P71219-124236.jpg

/Files/images/P71220-110419.jpg/Files/images/P71228-092913.jpg

Новий рік – чарівний час! Час, коли більшість з нас знову починають вірити в казку і в кожному з нас ніби прокидається маленька дитина. Фото, зроблені в період новорічних свят, виходять особливо добрими, затишними і красивими.

Отож, хочете поринути в атмосферу казки? Хочете відчути наближення свят та Нового року? Тоді вам точно до нас!

Шик і блиск, стриманість і відвертість – все це поєднане у одному магічному куточку, розміщеному у бібліотеці. Завітавши сюди ви відчуєте справжню магію зимової казки і зможете особисто стати її частинкою.Ми пропонуємо Вам безкоштовну фотосесію, тому не шукайте собі причин відмовитися від гарних фото!Отримайте гарні знімки на пам'ять на довгі роки, а найкраща згадка про свята - фотографії з рідними людьми, тому приводьте і своїх рідних та близьких людей насолодитися новорічним дивом.

Зав. бібліотекою добряче потрудилася, щоб зробити для вас цей магічний куточок. Саме тут можна загадати найпотаємніші бажання і зробити оригінальне селфі на фоні ексклюзивної, а, головне, безкоштовної, фотозони, яка створювалася з любов‘ю для всіх відвідувачів. Атмосфера домашнього затишку, тепла й згуртованості - це одна з головних тем для новорічних фотографій

На тебе чекають красуня ялинка, теплий камін, різдвяний вінок,чарівний сніговик та багато цікавого. З їх допомогою будь-який настрій буде святковим і веселим, а фотографії життєрадісними.

Тільки тут і тільки на протязі новорічних та різдвяних свят ви зможете повірити у диво.

Прийдіть з друзями та пориньте у справжню зимову казку!

Всім щасливих свят!

Мужність і відвага крізь покоління

/Files/images/З днем захисника.jpg

14 жовтняу деньПокрови Пресвятої Богородиціводночас зДнем українського козацтвами відзначаємо День захисника України.

Свято встановлено 14 жовтня 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

Ця дата символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників України: воїнів Київської Русі, козаків, учасників збройних формувань УНР та ЗУНР, українців, які у складі збройних сил СРСР та партизанських формувань захищали Батьківщину від фашистів, воїнів УПА та нинішніх хоробрих захисників України.

Саме томуДень захисника України-14 жовтня- покликаний стати святом усіх сучасних воїнів та ветеранів, днем вшанування всіх,хто упродовж століть обороняв українську землю.

Конкурс плакатів«Я обираю здоров’я!»

10 жовтня в нашій школі відбулося представлення малюнків та плакатів, виготовлених учнями школи для конкурсу «Я обираю здоровʼя!»,який проводився в рамках плану проведення Всеукраїнського місячника бібліотек. Учні старанно та активно готувалися, створювали тематичні малюнки, плакати та стінгазети, а також вміло та змістовно представляли їх. Адже, здоровʼя – це найцінніший скарб людини!

Круглий стіл "Здоров"я - вічна мрія людства"

"З доров'я - вічна мрія людства" - під такою назвою в Андріївській ЗОШ І - ІІІ ступенів №2 до місячника бібліотеки , 09.10.17р., відбувся круглий стіл з учнями 7 класу. Бібліотекар розповіла учням про цінність людського життя і неоціненний скарб здоров'я людини. На круглому столі була використані ІТ-технології, за допомогою яких учні переглянули відеофільм "Що каже молодь про здоровий спосіб життя."

Посвячення в читачі

До бібліотеки завітали учні 2-а та 2-б класу , для дітей був проведений бібліотечний урок – посвячення в читачі « Подорож в країну здоров’я». Діти слухали вірші про здоров’я, відгадували загадки, розповідали, як вони зберігають своє здоров’я. Бібліотекар звернула увагу дітей на те , які книги є у бібліотеці по охороні здоров’я. У кінці уроку учнів було записано до бібліотеки і вони вибрали собі книжечки для читання вдома.

Екскурсія до бібліотеки "Література, як мікстура"

5 жовтня яскраве сонечко осяяло щирі посмішки нових маленьких гостей бібліотеки. Хлопці та дівчата 1 класу прибули до царства книг, щоб мати змогу вперше поринути у чудовий та фантастичний світ, що дарує сучасна книгозбірня.

Пройшовши неймовірно цікаву екскурсію діти дізнались, як багато пізнавального та корисного можна отримати у кожному з відділів.

Побачили дітлахи безліч неймовірних книг, які допомагають розвиватися, пізнавати світ та розкривати таємниці. Зустріч була приємною і корисною.

Виготовлення буклетів «Здоровий спосіб життя»

У шкільної бібліотеці розпочався місячник « Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя ».

04.10.17 відкрилась виставка – презентація буклетів – саморобок « Шлях до здоров’я ». У створенні цих буклетів брали участь учні 9-11 класів . Сподіваємось на те, що учні, які так старанно виконували завдання люблять та шанують книги та своє здоров»я.

День відкритих дверей “Бібліотека запрошує усіх”

В приміщенні бібліотеки на учнів та вчителів чекала виставка-огляд літератури «Здорова дитина – здорова нація». Учні мали змогу обрати собі книги для підготовки до різноманітних вікторин та конкурсів, а вчителі та вихователі – підготуватися до проведення позакласних заходів, виховних годин «Вчимося бути здоровими»

/Files/images/P71030-101359.jpg /Files/images/P71030-102054.jpg

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

/Files/images/библиотеки.JPG

/Files/images/250px-ШБ_і_здоров\'я.jpg

Зміцнення здоров’я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства. Швидкі темпи зростання захворюваності та інвалідності дітей шкільного віку, недотримання гігієнічних нормативів щодо навколишнього середовища, в якому перебувають діти, незбалансоване харчування, травматизм, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, поширення ВІЛ-інфекції, туберкульозу тощо, потребують посилення роботи в навчальних закладах.

До пошуку ефективних шляхів розв’язання проблем соціального здоров’я молоді долучається й шкільні бібліотека Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти реалізації основних пріоритетів Нової школи, усвідомлювати роль навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

План проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя"

№ з\п Заходи Дата Клас
1. День відкритих дверей «Бібліотека запрошує усіх» 02.10-03.10 1-11
2. Виготовлення буклетів «Здоровий спосіб життя» 04.10 9-11
3. Екскурсія до бібліотеки «Література як мікстура» 05.10 1
4. Посвячення в читачі 06.10 2
5. Круглий стіл «Здоров’я – вічна мрія людства» 09.10 6
6. Конкурс плакатів «Я обираю здоров’я» 10.10 5-11
7. Вікторина «Мандрівка на планету здоров’я» 11.10 4
8. Книжкова виставка «В тенетах дурману» 12.10-13.10 1-11
9. Кінолекторій «Бережіть своє здоров’я» 17.10-18.10 8-9
10. Брейн-ринг «Здорова людина – здорове суспільство» 19.10 7
11. Урок-застереження «Наркоманія – хвороба чи злочин» 20.10 10
12. Підведення підсумків 30.10-31.10

Незалежність України - мрія мільйонів

Прийняття 24 серпня 1991р. Верховною Радою історичного документу – „Акт проголошення незалежності України” припинило існування Української Радянської Соціалістичної Республіки і проголосило появу незалежної держави – Україна.

Проголошення державної незалежності України 24 серпня 1991 року принципово по-новому поставило питання її державного, економічного та політичного розвитку. Йшлося про нову і, як засвідчив подальший розвиток подій, надзвичайно складну сторінку її багатовікової історії. Проголошення незалежності України та завдання створення самостійної Української держави закономірно висунули проблему розгортання державотворчих процесів. Народ України заявив, що будуватиме державу суверенну й самоврядну, незалежну та відкриту, демократичну і правову.
26 років тому з великою надією та вірою ми прийняли виклик долі – стали на шлях створення та розбудови власної незалежної держави. Для кожного громадянина України День незалежності, який ми святкуємо 24 серпня, насамперед має бути днем іспиту власного сумління, днем міркувань про долю своєї Батьківщини й своєї спільноти, саме про це йдеться в матеріалахісторичного вернісажу «Державність вимріяна поколіннями», підготовленого до головного державного свята України.

Кiлькiсть переглядiв: 5914