Охорона праці та безпека життєдіяльності в Андріївській ЗОШ №2 в 2020/2021 навчальному році

До уваги!

УЧИМОСЯ НАВЧАТИСЯ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

/Files/images/00001/coronavirus.jpg

Правила для здобувачів освіти під час карантину щодо запобігання поширенню інфекції, спричиненої коронавірусом COVID-19

Вимоги безпеки життєдіяльності перед початком навчання

  1. Вхід до закладу здійснювати відповідно до Тимчасового порядку організації освітнього процесу в Андріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.
  2. У приміщення освітнього закладу заходити в масці.
  3. Обробити руки антисептиком у спеціально відведеному місці на першому поверсі.
  4. Дотримуватися соціального дистанціювання, триматися від учасників освітнього процесу на відстані мінімум одного метра (приблизно три кроки).
  5. Дотримуватися звичайних правил гігієни, використовувати засоби індивідуального захисту, вологі серветки.

Вимоги безпеки життєдіяльності здобувачів освіти під час освітнього процесу

  1. Перед початком занять повідомити вчителя про самопочуття та наявність симптомів респіраторних хвороб.
  2. Використовувати захисні маски, які мають щільно прилягати, покриваючи ніс і рот.
  3. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу та під час перерв використання захисних масок є обов’язковим.
  4. Після четвертого уроку використану текстильну маску помістити в індивідуальний поліетиленовий пакет, а одноразовий засіб індивідуального захисту викинути в спеціально відведений контейнер, розміщений на першому поверсі з позначкою «Використані маски та серветки».
  5. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед надяганням чистих засобів індивідуального захисту, ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.
  6. Перебуваючи у коридорі, дотримуватися соціального дистанціювання, запобігати утворенню масових скупчень.
  7. Дотримуватися безпечної дистанції в їдальні, відповідно до спеціальної розмітки на підлозі.
  8. Дотримуватися питного режиму з використанням індивідуального або одноразового посуду.
  9. Дотримуватися правил особистої гігієни.

Вимоги безпеки життєдіяльності здобувачів освіти після закінчення освітнього процесу

  1. Зняти маски для багаторазового використання і помістити їх в індивідуальні поліетиленові пакети. Одноразові засоби індивідуального захисту викинути в спеціальні контейнери на першому поверсі біля виходу із закладу.
  2. Обробити руки антисептиком.
  3. Вихід з приміщення здійснювати відповідно до Тимчасового порядку організації освітнього процесу в Андріївській ЗОШ І-ІІІступенів №2

Вимоги безпеки життєдіяльності для здобувачів освітиу разі погіршення стану здоров’я

  1. Повідомити вчителя про погіршення самопочуття та наявність симптомів респіраторних хвороб.
  2. Діяти відповідно до розпорядження вчителя.

Правила для працівників закладупід час карантину щодо запобігання поширеннюінфекції, спричиненої коронавірусом COVID-19

Вимоги безпеки перед початком роботи

  1. У приміщення освітнього закладу заходити в масці.
  2. Пройти термометрію безконтактним термометром. Працівники із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37,2 °С не допускаються до роботи.
  3. Обробити руки антисептиком.
  4. Дотримуватися звичайних правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту.

Вимоги безпеки під час освітнього процесу

  1. Педагогічним працівникам перед початком занять та на початку кожного уроку проводити опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторних хвороб.
  2. У разі виявлення симптомів захворювання в учнів, проінформувати медичний персонал закладу.
  3. Регулярно провітрювати приміщення.
  4. Дотримуватися соціального дистанціювання та уникнення скупчення, триматися від учасників освітнього процесу на відстані мінімум одного метра (приблизно три кроки).
  5. Використовувати захисні маски (із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи), які мають щільно прилягати, покриваючи ніс і рот.
  6. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу та під час перерв використання захисних масок є обов’язковим.
  7. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.
  8. Педагогічним працівникам за можливості забезпечити проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.
  9. У разі виявлення симптомів захворювання інфекцією, спричиненою коронавірусом COVID-19, необхідно повідомити адміністрацію закладу та звернутися до сімейного лікаря.

Вимоги безпеки після закінчення освітнього процесу

  1. Зняти використані засоби індивідуального захисту, обробити руки антисептиком. Залишити приміщення закладу.
  2. Схвалено на засіданні педагогічної ради від 31.08.2020, протокол №1.

Затверджено наказом директорві від 31.08.2020 № 113-ОД

Освітній процес на період карантину 2020!

/Files/images/00001/2.png

/Files/images/00001/3.png

/Files/images/00001/4.png

/Files/images/00001/5.png

/Files/images/00001/6.png

/Files/images/00001/7.png

/Files/images/00001/8.png

/Files/images/00001/9.png

/Files/images/00001/10.png

.

Шановні батьки!

Вже скоро розпочнуться літні канікули, які триватимуть з 30 травня по 1 вересня 2020 року. Будь ласка, ознайомтеся з інструкцією з безпеки життєдіяльності учнів під час літніх канікул, яка знаходиться на веб- сайті закладу освіти та надіслана Вашим дітям та Вам особисто на електронну пошту та у viber-групи.Звертаємо Вашу увагу на необхідність дотримання Вашою дитиною:

правил дорожнього руху, правил протипожежної та електробезпеки, правил особистої санітарії та гігієни, правил безпечної поведінки у громадських місцях, на воді, у лісі, правил безпеки життєдіяльності учнів під час карантину щодо запобігання поширенню інфекції, спричиненої коронавірусом COVID-19, правил безпеки життєдіяльності під час самостійного перебування вдома, правил безпеки життєдіяльності під час самостійного перебування на вулиці, громадських місцях, у друзів, на молодіжних дискотеках, у замкнутому просторі приміщень із чужими людьми, правила попередження правопорушень та насильства над дітьми.

Наголосіть, що категорично заборонено пускати до оселі малознайомих та сторонніх людей, що можуть представлятися працівниками різних служб, контролерами. Просимо бути уважними до того, чим займаються та з ким спілкуються Ваші діти. Поговоріть про заборону будь – яких ігор чи розваг, якщо вони організовуються у небезпечному місці (новобудови, недобудови) чи поблизу дороги, водойми. Прослідкуйте, будь ласка, за тим, щоб дитина не перебувала на вулиці сама в темний час доби. Сподіваємось на Вашу підтримку та розуміння. Бажаємо приємних і змістовних канікул.

З повагою, адміністрація школи.

У 2020 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом «Зупинимо пандемію: безпека і здоров`я на роботі можуть врятувати життя»

/Files/images/0002/охорона_працы.jpg

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року він присвячений боротьбі з пандемією смертельно небезпечної недуги коронавірусної хвороби COVID-19, яка сьогодні вже панує у всьому світі.

З метою належного відзначення організаційний комітет з підготовки та проведення у2020році Дня охорони праці в Україні за участі представників Держпраці, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Міжнародної організації праці в Україні, Фонду соціального страхування України та організацій профспілок і роботодавців опрацював Звернення до органів державної влади, місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій з нагоди Дня охорони праці в Україні.

Рекомендуємо під час організації відзначення Дня охорони праці використовувати підготовлений Міжнародною організацією праці Контрольний перелік заходів, що є важливим елементом профілактики і пом’якшення наслідків поширення коронавірусної інфекції на робочому місці, та постер до Дня охорони праці що додаються.

24 березня- Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом

/Files/images/0002/39282290.jpg

24 березня 2020 року Україна та весь світ відзначатимуть Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом. Хвороба туберкульозу у всьому світі та, зокрема і в Україні, є однією з найглобальніших соціально-економічних недуг.

В умовах епідемії туберкульозу вкрай важливим стає інформування населення про шляхи уникнення захворювання на цю хворобу, її симптоми та порядок лікування. З цією метою Благодійна організація «Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» спільно з партнерськими організаціями пропонує проведення місячника боротьби з туберкульозом.

/Files/images/0002/65711803.png/Files/images/0002/s74967197.jpg

Інформаційна довідка для проведення роз’яснювальної роботи щодо запобіганню поширенню коронавірусу
Інформаційна довідка для проведення роз’яснювальної роботи щодо запобіганнюпоширенню коронавірусу
  • Відповідальне ставлення працівників та роботодавців до власного здоров'я та здоров'я оточуючих!
  • Основна теза: Захворів - сиди вдома. Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших.
  • У разі погіршення стану - потрібно звернутись до свого сімейного лікаря.
  • Керівнику потрібно забезпечити недопущення перебування на робочому місці працівників з симптомами гострого респіраторного захворювання, підвищеної температури тіла та особливо осіб, що повернулись з відпустки або з відрядження з країн, в яких були зареєстровані випадки СОУГО-19.
Діагностика. Як визначити на початкових стадіях коронавірус?
  • На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести.
  • Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт.
  • Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека.
  • Важливо! Вчасне діагностування. Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутись до лікаря. Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн де зафіксовані випадки коронавірусу - відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі - лікар має алгоритм дій, що робити.
Хто є групою ризику?
  • Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом, вони більш схильні до розвитку важких захворювань. Також після фіксації випадків коронавірусу вразливою групою є медичні працівники.
  • Контактна особа при випадку СОУГО-19 - особа, яка наразі не має симптомів, але яка контактувала, або ймовірно контактувала із особою, хворою на СОУГО-19.
  • Особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим на СОУГО-19 (наприклад, через рукостискання).
  • Особи, що мали незахищений прямий контакт із інфекційнимивиділеннями (наприклад через кашель, торкання використаних паперових хустинок голими руками тощо).
  • Особи, які контактували особисто з хворими на СОУГО-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин.
  • Особи, які перебували у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для переговорів, зал очікування лікарні тощо) з хворими на СОУГО-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин.
  • Пасажири літака, які сиділи на відстані двох місць (у будь-якому напрямку) від хворого на СОУГО-19, супутники або особи, які надають догляд та члени екіпажу, що обслуговують в тій частині літака, де розміщений індексний випадок [4] (якщо тяжкість симптомів або пересування хворого вказують на більш велику експозицію, контактними можуть вважатися всі пасажири секції або всі пасажири.
Як можна заразитися, Як передається вірус?
  • Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.
  • Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань - це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (нагадуємо, це максимум - 1,5-2 м).
  • На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т.д.
  • Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об'єктів (тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.
  • Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м.
Як довго вірус живе на поверхнях?
  • За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом 3 годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.
Рекомендації як убезпечити себе від зараження:1. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.Миття рук з милом:
  • тривалість процедури — 20-40 с;
  • вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;
  • обов’язкова процддура, якщо руки видимо забруднені , після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;
Обробка рук спиртовмісним антисептиком:
  • спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60-80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);
  • антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24-27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);
  • тривалість обробки — близько 30 с;
  • особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);
  • обов'язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об'єктами;
  • у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;
  • контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).
2. Уникайте скупчення людей.3. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.4. Використовуйте захисну маску:
  • обов'язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);
  • якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.
Використовуйте маску правильно:
  • вона має покривати ніс і рот;
  • вона має щільно прилягати, без відступів по краях;
  • заміняйте маску, щойно вона стала вологою;
  • не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
  • заміняйте маску щочотири години;
  • не використовуйте маску повторно.
Додаткові рекомендації працівникам на об’єктах харчування• По термообробці необхідно суворо дотримуватись існуючих вимог до приготування страв.• Миття посуду повинно проводитись строго по інструкції:
  • видалення залишків їжі;
  • миття щіткою за температури води 50 градусів з миючими засобами;
  • миття з додаванням дезрозчину у іншій ємності (ванні) ;
  • ополіскування під проточною водою температурою не менше 65 градусів – це також в окремій ємності;
  • просушування на спеціальних полицях.

/Files/images/00001/11362.jpg

ШАНОВНІ УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ!Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при встановленні новорічної ялинки! Будьте вкрай обережними з бенгальськими вогнями, свічками, петардами та феєрверками!/Files/images/0002/s74967197.jpg

Щоб уникнути пожежі, ялинку слід розмістити на стійкій основі: на підставці, у посудині з піском, так, щоб вона не загороджувала вихід з приміщення та знаходилася на відстані не менше півметра від систем опалення, телевізорів (електроприладів) або легкозаймистих матеріалів.

Для прикрашання ялинки необхідно застосовувати електричні гірлянди тільки заводського виготовлення. Обов’язково перевірте справність електричного дроту та його ізоляцію. У разі, якщо ви помітили певну несправність гірлянди (з’явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання дроту), негайно вимкніть її.

Ще одну «новорічну небезпеку» можна чекати від піротехнічних виробів. Купуйте лише ліцензовані піротехнічні вироби. Використовуйте їх відповідно до супроводжуючих інструкцій. Не забувайте, що користування такими приладами в приміщеннях категорично забороняється!

Особливу увагу під час святкування новорічних свят потрібно приділяти дітям. У жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у місцях, де їх легко зможе знайти дитина. Ніколи не дозволяйте малюкам бавитися з такими іграшками, бо це може коштувати їм здоров’я чи навіть життя!

Отже, основні вимоги пожежної безпеки при влаштуванні новорічної ялинки та проведенні святкових заходів нескладні й не вимагають особливих матеріальних витрат. Але суворе їх дотримання дозволить не затьмарити веселі Новорічні свята, уникнути неприємності, пов’язані з пожежею.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та псування новорічного настрою! Подбаймо про те, щоб Новорічні та Різдвяні свята відбулися без неприємних пригод та травматизму.

/Files/images/00001/________-21490-500-375-80.jpg

Тиждень безпеки дорожнього руху

11.11.-17.11.2019

/Files/images/00001/IMG-fbf3be00725c91b4280668f82f8f2a52-V.jpg

/Files/images/00001/IMG-e933e6f660712b770708c0b9d3ab2ab3-V.jpg

Нарада з питань цивільного захисту

Сьогодні, 10 жовтня в Андріївській другій відбулася нарада,під час якої були розглянуті питання щодо цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки:організація роботи з цивільного захисту в освітньому закладі,підготовка та проведення тренування з відпрацювання дій на випадок пожежі; напрямки роботи вчителя предмету «Захист Вітчизни» в контексті цивільного захисту. Взаємодія як шлях вдосконалення компетенцій з цивільного захисту учителів предмету «Захист Вітчизни»; дії персоналу суб’єкта господарювання у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій( навчання працівників)Класні керівники поділилися досвідом проведення практичних заходів цивільного захисту.Наприкінці учасники наради переглянули навчальний фільм про правила евакуації під час виникнення надзвичайних ситуацій та спільно напрацювати алгоритм оперативного інформування щодо виникнення резонансних явищ, надзвичайних ситуацій, які можуть мати вплив на здоров’я та життя людей.

Тиждень безпеки дорожнього руху

/Files/images/00001/IMG-fbf3be00725c91b4280668f82f8f2a52-V.jpg

/Files/images/00001/IMG-88390f757bcff7e19748fbdc890b8e81-V.jpg

/Files/images/00001/IMG-8e8becdbf3236091e196711ec418f411-V_1_.jpg

З 20 серпня по 20 вересня 2019 року в Андріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Місячник безпеки дорожнього руху

«Увага! Діти – на дорозі!»

НАЗВА ЗАХОДУТермін виконанняВідповідальні
1.Видати наказ про організацію та проведення місячника безпеки дорожнього руху „Увага! Діти – на дорозі!”, призначивши відповідального за вивчення Правил дорожнього руху в ЗНЗдо 12.08.19Шелест Т.В.,директор школи
2.Провести Єдині уроки з питань безпечної поведінки дітей на дорогах04.09.19Класні керівники
3.Розробити індивідуальні схеми маршрутів безпечного руху дітей до школи та зі школиДо 10.09.19Класні керівники
4.Організувати зустрічі з працівниками поліції під час проведення виховних годин та уроків основ здоров`я.вересень 2019Класні керівники
5.Організувати та провести масово-пізнавальні заходи з вивчення Правил дорожнього руху для молодших школярів (конкурси, вікторини, виступи агітбригад загонів ЮІР, тематичні театралізовані уроки)01 –20.09.19Класні керівники
6.Продовжити проведення перед закінченням останнього уроку «п’ятихвилинок» про дотримання дітьми Правил дорожнього руху.постійноКласні керівники
7.Організувати спецвипуск шкільних газет на тему: «Безпека дорожнього руху – це життя»вересень 2019Учком,Устиченко Н.А.. педагог- організатор
8.Оновити інформаційні стенди з Правил дорожнього руху в холах, коридорах, бібліотеках, навчальних кабінетах .вересень 2019Устиченко Н.А.,клсні керівники, бібліотекар
9.Оформити в шкільних бібліотеках книжкові виставки «Правила маленького пішохода»вересень 2019Лацько С.І.,бібліотекар
10.Забезпечити взаємодію педагогічних, учнівських колективів з працівниками ДАІ та сприяти активній участі дітей у різноманітних конкурсах та акціяхвересень 2019Шелест Т.В.,директор школи
11.Організувати конкурси: дитячих малюнків для учнів 1-4 класів на тему: «Дитинству – безпечні дороги», стінних газет «Дитинству – безпечні дороги», «Склади кросворд і ребус з Правил дорожнього руху».до 15.09.2019Вчителі початкових класів
12.Узагальнити звітні матеріали ЗНЗ за підсумками проведення місячника безпеки дорожнього руху.до 24.09.19Шелест Т.В.,директор школи

День Цивільного захисту 19 квітня 2019

/Files/images/0001/20190421_122727.jpg

«Охорона праці на роботі майбутнього» — девіз Всесвітнього дня охорони праці 2019

/Files/images/0001/логотип.jpg

/Files/images/0001/1_112.jpg

До уваги учнів та батьків ! Шановні батьки!

Із 27 березня по 02 квітня Ваші діти будуть на весняних канікулах. Найдорожче у кожної людини – здоров’я та життя дитини, а тому тримайте на контролі перебування дітей вдома та за межами.

/Files/images/0001/20180220191426.jpg

/Files/images/0001/26055710_1521607104621025_5104651875122282654_n.jpg

/Files/images/001/thumb-zoom-250x201-9c2e.jpg

Обережно - ожеледиця!

Щорічно Міністерством охорони здоров'я України реєструється сумна статистика травмувань, пов'язаних з ожеледдю: за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали на льоду.

Ми пропонуємо вам прості рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей у період ожеледиці.

Перед виходом із будинку.

  • Змайструйте на підошви та каблуки вашого взуття "льодоступи":
    • прикріпіть на каблук перед виходом шматок поролону (за розмірами каблука) або лейкопластиру;
    • наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть піском (на один - два дні вистачає);
    • натріть наждаковим папером підошву перед виходом, а краще прикріпіть його на підошву (але від води піщини наждакового паперу рано або пізно обсипаються);
    • намажте на підошву клей типу "Момент" та поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю.
  • Пам'ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без великих каблуків.
  • Людям похилого віку краще в "слизькі дні" взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою торба, то вона повинна бути тільки такою, що можна носити через плече. Пам'ятайте, що дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні.
  • Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі та неспритні. Зачекайте поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

Як можна зменшити ризик травм у ожеледицю.

  • Будьте напоготові про всяк випадок під час ходьби в такі дні - впасти.
  • Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті торбами. Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти, тому виходьте із будинку не поспішаючи.
  • При порушенні рівноваги - швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
  • Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і витратить свою силу при обертанні.
  • Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
  • Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
  • Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
  • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. Пам'ятайте, що у ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а можливо і до загибелі.
  • Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.
  • Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини - терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
  • Тримайтеся подалі від будинків - ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки. Найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу.

/Files/images/05/04.jpg

19 жовтня День цивільного захисту

19 жовтня 2018 року в Андріївській другій з метою удосконалити свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій був організований День цивільного захисту. Навчальні тренування пройшли успішно! Комісія з надзвичайних ситуацій та штаб ЦЗ Андріївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 бажають всім мирного неба та безпечних умов життя!

/Files/images/05/20181019_112835.jpg

/Files/images/05/20181019_112829.jpg

/Files/images/05/20181019_103030.jpg

/Files/images/05/20181019_103052.jpg

/Files/images/05/20181019_111559.jpg

/Files/images/05/20181019_122810.jpg

з 1по 5 жовтня 2018 року Тиждень дорожнього руху

/Files/images/04/konkurs.jpg

З 20 серпня по 20 вересня 2018 року в Андріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Місячник безпеки дорожнього руху

«Увага! Діти – на дорозі!»

/Files/images/04/18000291.jpg

План заходів місячника безпеки дорожнього руху в Андріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

20.08 – 20.09. 2018 р.

НАЗВА ЗАХОДУ Термін виконання Відповідальні
1. Видати наказ про організацію та проведення місячника безпеки дорожнього руху „Увага! Діти – на дорозі!”, призначивши відповідального за вивчення Правил дорожнього руху в ЗНЗ до 12.08.18 Шелест Т.В.,директор школи
2. Провести Єдині уроки з питань безпечної поведінки дітей на дорогах 04.09.18 Класні керівники
3. Розробити індивідуальні схеми маршрутів безпечного руху дітей до школи та зі школи До 10.09.18 Класні керівники
4. Організувати зустрічі з працівниками поліції під час проведення виховних годин та уроків основ здоров`я. вересень 2018 Класні керівники
5. Організувати та провести масово-пізнавальні заходи з вивчення Правил дорожнього руху для молодших школярів (конкурси, вікторини, виступи агітбригад загонів ЮІР, тематичні театралізовані уроки) 01 –20.09.18 Класні керівники
6. Продовжити проведення перед закінченням останнього уроку «п’ятихвилинок» про дотримання дітьми Правил дорожнього руху. постійно Класні керівники
7. Організувати спецвипуск шкільних газет на тему: «Безпека дорожнього руху – це життя» вересень 2018 Учком,Устиченко Н.А.. педагог- організатор
8. Оновити інформаційні стенди з Правил дорожнього руху в холах, коридорах, бібліотеках, навчальних кабінетах . вересень 2018 Устиченко Н.А.,клсні керівники, бібліотекар
9. Оформити в шкільних бібліотеках книжкові виставки «Правила маленького пішохода» вересень 2018 Лацько С.І.,бібліотекар
10. Забезпечити взаємодію педагогічних, учнівських колективів з працівниками ДАІ та сприяти активній участі дітей у різноманітних конкурсах та акціях вересень 2018 Шелест Т.В.,директор школи
11. Організувати конкурси: дитячих малюнків для учнів 1-4 класів на тему: «Дитинству – безпечні дороги», стінних газет «Дитинству – безпечні дороги», «Склади кросворд і ребус з Правил дорожнього руху». до 15.09.2018 Вчителі початкових класів
12. Узагальнити звітні матеріали ЗНЗ за підсумками проведення місячника безпеки дорожнього руху. до 24.09.18 Шелест Т.В.,директор школи

Кiлькiсть переглядiв: 2928